עיר קומפקטית

6 מרץ

מטרות ומסגרת כללית

אנו מציעים לקדם עיר חיה, תוססת וקומפקטית, תוך יצירת שונות סוציו-אקונומית ושיקום המרקם העירוני. מטרה זו יכולה להיות מושגת באמצעות מיקוד הפיתוח במרקם העירוני הקיים ויצירת קשרים חזקים יותר בין אזור התעשייה לאזור המגורים.

 

 

 

לצפיה במצגת לחץ כאן

נושאים עיקריים

באופן יחסי לעיר בקנה מידה קטן-בינוני, קריית גת מקוטעת פיזית. העיר מחולקת לאזורים שונים התחומים במחסומים משמעותיים, כאשר מרכז העיר מופרד פיזית ופסיכולוגית מפארק התעשייה על ידי פסי רכבת ושטחים בלתי שמישים. אזור תחנת הרכבת, שעשוי לתפקד כאזור מרכזי תוסס,  אינו מקושר באופן מיטבי לעיר המרכזית ולאזור התעשייה. כמו כן, באזור התעשייה ובאזור המגורים מפוזרים מגרשים ריקים רבים אשר אינם מפותחים, דבר שאינו מונע מהרשות המקומית להציע להרחיב את שני האזורים על חשבון אזורים ירוקים פתוחים.

יעדים עיקריים

מטרתנו היא לחבר מחדש את העיר, לשקם אזורים לא משומשים, ו"לתפור" יחדיו את המרקם העירוני.ההצעה מתמקדת במגוון פתרונות דיור ועירוב שימושים תוך מילוי השטחים הריקים באזור המגורים ובאזור התעשייה וכן קידום פיתוח מכוון תחבורה סביב תחנת הרכבת. אנו חוזים עיר שתתחזק באמצעות פיתוח קישוריות מרחבית וחברתית.

אסטרטגיה

מגוון של אסטרטגיות הכרחיות ואפשרויות על מנת לקדם את קרית גת כעיר קומפקטית. ראשית, מוצע לפתח את האזור סביב תחנת הרכבת כמרכז עירוני וכתפר בין העיר לאזור התעשייה. שנית, יש לארגן מחדש את אזור התעשייה על פי תצורה של מיקרו-קהילות או מקבצי עסקים החולקים מבנים, שירותים ושטחים ציבוריים. שלישית, השכונות ומרקמי המגורים הקיימים יחוזקו באמצעות פיתוח של שירותים ומבני מגורים בשטחים ריקים – תוספת שעשויה גם למתן את גודלה של שכונת ההרחבה הצפונית המתוכננת. 

יישום

בטווח הקצר, יש להתמקד בחיזוק אינטראקציה בין שכונות, קבוצות, תושבים ועובדים שאינם גרים בעיר. חיזוק הקשר יכול להיעשות באמצעות אירועים קהילתיים הפונים לקהל יעד רחב, כמו ליגת ספורט משותפת לחברות ושכונות, שתתקיים בשטחים הריקים באזור המגורים ובאזור התעשיה.

בהמשך, יפותח לקסיקון של אפשרויות פיתוח העשויות להיות משולבות לתכנית כלל עירונית. הרשות תוכל לבחור מתוך מגוון של אפשרויות פיתוח שונות לאזורים ספציפיים בעיר. אסטרטגיה זו תעודד צמיחה כלכלית ופיתוח של שירותים, במקביל להפחתת שטחים ריקים ומבוזבזים, וכן יישום שלבי המתפתח עם הזמן.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: